Dermez Hukuk Bürosu

Hakkımızda

Dermez Hukuk & Marka Danışmanlık olarak biz ulusal ve uluslararası vizyon sahibi bir avukatlık bürosuyuz. Sorumluluk, yardımcı olmak, sonuca ulaşmak ve verimlilik temel ilkelerimiz olup hedefimiz müvekkillerimize ve bize danışan herkese her zaman en yüksek kalitede hizmet vermektir.

Av. Tarık Talha Dermez tarafından kurulan büromuz Afyonkarahisar’da özellikle fikri mülkiyet alanında ilklerden olup hem ulusal hem uluslararası alanda çalışmalarını sürdüren bir hukuk bürosudur. Büromuz, temelde Türkçe hizmet vermekte olup, İngilizce de hukuki hizmet sağlamaktadır.

Amacımız temel olarak müvekkillerimizin sorunlarının çözülmesi ve işlerindeki başarısı olup değişen ihtiyaçlara uyum sağlayarak etkin bir şekilde yardımcı olmaktır. 

Bu nedenle ilgili sektörlerdeki gelişmeleri yakından takip ederek her türlü teorik ve pratik bilgilerimizi geliştirmekteyiz. Bu amaçlarla ilgili çalışmalara etkin olarak katılmakta ve akademik hukuki çalışmaları da yakından takip etmekteyiz.

Büromuz, verdiği hizmetleri sınırlandırmadan, müvekkillerimizin değişen ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirmeye, gerekli araştırmaları yapmaya, yenilikçi ve kaliteli hizmetler sunmaya kararlıdır.

Dermez Hukuk Bürosu

Kurucu

Av. Tarık Talha DERMEZ

Avukat ve Marka Vekili

Afyonkarahisar

Dermez Hukuk Bürosu

Biyografi

Tarık Talha DERMEZ, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2018 yılında tamamlamış olup mezuniyet sonrası Afyonkarahisar’a gelerek avukatlık stajını Afyonkarahisar Adliyesi ve Tokatlı Hukuk Bürosu’nda yapmış, devamında yine burada 1 yıl 3 ay süre ile çalışmıştır. 2021 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans programından mezun olmuş, sonrasında tez konusu ile bağlantılı olarak Ticaret Hukuku ve Fikri Mülkiyet Hukuku alanındaki araştırmalarına devam etmiştir. 2021 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yapılan Marka Vekilliği sınavlarında başarılı olarak marka vekili olmuştur.

Bu yıllar içerisinde birçok farklı il ve ilçede dosya ve iş takibi gerçekleştirdiği gibi İcra Müdürlükleri ve Mahkemeleri nezdinde kurumsal ve bireysel takip ve tahsilat işlemleri ile de uzun yıllardır ilgilenmektedir. Dermez, iyi derecede İngilizce bilmekte olup uluslararası danışmanlık ve vekillik hizmetleri de vermektedir.

Dermez Hukuk & Marka Danışmanlık Bürosu’nda özel hukuk ve kamu hukuku alanlarında hukuki danışmanlık, dava vekilliği hizmeti ve marka vekilliği hizmetleri vermektedir. Dermez Hukuk & Marka Danışmanlık Bürosu, Afyonkarahisar/Merkez Dumlupınar 2. Caddesinde (Sevgi Yolu) bulunmaktadır.